АНАЛІЗ  РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ проекту рішення Іванівської сільської ради Чернігівського району Чернігівської області «Про місцеві податки та збори на 2020 рік»

Дата: 23.05.2019 09:25

АНАЛІЗ  РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення Іванівської сільської ради Чернігівського району

Чернігівської області

«Про місцеві податки та збори на 2020 рік»

І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання

Проблема, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання:

Згідно зі статтею 10 та пунктом 12.3 статті 12 Податкового кодексу України законодавчо закріплено право органів місцевого самоврядування встановлювати місцеві податки та збори в межах своїх повноважень.

Податковим кодексом України визначено, що органи місцевого самоврядування приймають рішення про встановлення місцевих податків і зборів та офіційно оприлюднюють до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується їх застосування, а саме; податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  земельного податку, єдиного податку, транспортного податку, туристичного збору, збір за місця для паркування транспортних засобів.

Відповідно до пункту 12.3.5 статті 12 Податкового кодексу України, якщо міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов'язковими згідно з нормами Податкового кодексу України, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу України із застосуванням їх мінімальних ставок.

Місцеві податки та збори зараховуються в повному обсязі до сільського бюджету  та є його бюджето-формуючим  джерелом, забезпечують збалансованість дохідної частини бюджету та задоволення нагальних потреб громади об’єднаної територіальної громади.

Виходячи з вищевикладеного, з метою безумовного виконання Податкового кодексу України, недопущення суперечливих ситуацій, забезпечення дохідної частини бюджету ОТГ, виконання програм соціально-економічного розвитку територіальної громади, сільська рада має прийняти рішення «Про місцеві податки та збори на 2020 рік».

Причини виникнення проблеми:

У разі неприйняття рішення про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік, податки і збори будуть справлятимуться по мінімальним ставкам, що спричинить втрати дохідної частини бюджету. Як наслідок будуть не профінансовані соціальні програми ОТГ, а саме:

- оплата харчування пільгових категорій дітей загальноосвітній шкіл в таборах з денним перебуванням (30,000 тис. грн..);

- утримання дошкільних навчальних закладів (енергоносії, харчування тощо)(2342,7 тис. грн..);

- реконструкція, ремонт та утримання доріг (1890,000 тис. грн.);

- реконструкція вуличного освітлення (1916,7 тис. грн.);

- тощо.

Аналіз втрат до бюджету ОТГ

п/н

Назва показника

У разі прийняття рішення про місцеві податки та збори

на 2020 р.

У разі не прийняття рішення про місцеві податки та збори

на 2020 р.

Відхилення, тис.грн.

(втрати до бюджету)

Ставка, %

Очікуваний обсяг надходжень тис.грн.

Ставка, %

(мінімаль-на)

Очікуваний обсяг надходжень тис.грн.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Туристичний збір

Плата за землю

(ставка земельного податку)

Єдиний

РАЗОМ

(втрати до бюджету)

Підтвердження важливості проблеми:

Важливість проблеми при затвердженні місцевих податків і зборів полягає в необхідності наповнення місцевого бюджету та спрямування отриманих коштів від сплати податків на вирішення соціальних проблем територіальної громади та покращення інфраструктури міст ОТГ.

Враховуючи, вищевикладене, Іванівською сільською радою розробляється проект рішення «Про місцеві податки та збори на 2020 рік» та публікується в засобах масової інформації.

Повністю документ доступний для завантаження за посиланням:  https://rada.info/upload/users_files/04412751/68bb899e651fb70618416dc164cc5011.docx