З січня 2019 року відбулись зміни в оподаткуванні нерухомості сільськогосподарських товаровиробників

Дата: 21.01.2019 15:02

Головне управління ДФС у Чернігівській області  звертає увагу на зміни в оподаткуванні нерухомості сільгоспвиробників, які набули чинності з початку року.

Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України  щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набув чинності з 01.01.2019, змінено норму щодо об’єкту оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для сільгоспвиробників.

Так, з 01.01.2019 року не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, лише ті будівлі та споруди сільськогосподарських товаровиробників, віднесені до класу «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» (код 1271) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, які використовуються у власному виробництві.

У той же час, споруди та будівлі, які здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку, у т. ч. іншим сільгоспвиробникам, оподатковуються на загальних підставах.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області