Розвиток територіальних громад напряму  залежить від формування бюджетів

Дата: 22.12.2018 17:42

Розвиток територіальних громад напряму  залежить від формування бюджетів

На Чернігівщині триває активний процес створення об’єднаних територіальних громад, для ефективної діяльності та розвитку яких необхідні кошти. Отже, питання повноти оподаткування та залучення нових ресурсів надзвичайно важливе для органів місцевого самоврядування.

Головне управління ДФС в області бере активну участь у програмі розвитку ОТГ на Чернігівщині. Щоб забезпечити якісне наповнення бюджетів, керівництво територіальних громад має чітко розуміти, з яких податків формуються місцеві бюджети та за рахунок чого наповнюються. З цією метою фахівці ДФС в області надають практичну допомогу як новоствореним, так і вже діючим ОТГ.

Одним із заходів, який дав змогу обговорити хвилюючі питання, став «круглий стіл», що відбувся 20 грудня 2018 року у Чернігові за ініціативи Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування. У заході взяли участь представники ОТГ, які утворилися у 2018 році та громад, які у 2018 році приєднали до своїх територій сільські ради, експерти з фінансів, представники Чернігівського ЦРМС та головного управління ДФС в Чернігівській області.

Начальник ГУ ДФС у Чернігівській області Олексій Барановський висловив подяку керівнику Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування  Ірині Кудрик за якісно організований та проведений захід.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області