Іванівська ОТГ визначилася з власною символікою

Дата: 03.05.2018 22:57

За результатами громадського обговорення обрано герб та прапор ОТГ.  Перемогу здобули макети запропоновані жителькою села Ладинка Антоніни Биченок.

Опис герба. По центру герба — знак солярної (космічної) символіки, як символ сонця, безкінечності. Він утворює літеру «О» (об’єднана), всередині — ІТГ (Іванівська територіальна громада). Солярна символіка розділяє косими лініями поле герба на три частини, які мають колір прапора. Промені сонця ділять увесь герб на 10 умовних частин, що символізують звичаї і традиції населених пунктів та те, чим відзначилися села в історії чи сьогоденні:

1.           Млин — Слобода, Буда, Ладинка (29+9 млинів зазначені в історії сіл, історична пам’ятка в Ладинці);

2.           Калач — походження назви с.Количівка;

3.           Лодья (лодія)— походження назви с.Ладинка;

4.           Риба — здоров’я та довголіття (водяться у місцевих водоймах);

5.           Косуля — олень, який біжить, як прототип міцного здоров’я (Краснянське лісництво);

6.           Сонях, колоски, кукурудза, соя — сільгоспвиробництво;

7.           Яблука — символ с. Ягідне, що славиться своїми садами.

___________________________________

Опис прапора. Містить три основні кольори: зелений — запозичено зі стягу Чернігівського району, жовтий та блакитний — з прапору України.

Значення кольорів:

• жовтий — небесне світило, що символізує знання, справедливість, тепло, врожай, видющість, правда;
  • зелений — весняне пробудження природи, надія, життя, зростання;
  • блакитний — вода, очищення, небо, повітря;
  • хвиляста лінія — символ води та безкінечності.

Якщо золотий — «царський» колір, то білий — колір «жрецький»: у ньому слабше значення влади, зате сильніше значення святенності, причетності і «божественного».

Варто зазначити, що на розсуд громади було запропоновано 7 варіантів гербів та 5 — стягів. Ознайомитися з ними і досі можна за посиланням.

Наразі обрані макети направлено на погодження до геральдичної служби. Опісля вивчення описані герб та прапор винесуть на розгляд сесії ОТГ.