Іванівська  сільська об'єднана територіальна громада
Чернігівський район, Чернігівська область

Інформація для мешканців громади

Щодо посилення роз’яснювальної роботи

з упередження пожеж в екосистемах та

в житловому секторі

 

 

       Чернігівський райвідділ ДСНС України у Чернігівській області інформує, що останнім часом зросла кількість виникнення пожеж на полях, луках, узбіччях доріг та в лісопаркових зонах внаслідок необережного поводження з вогнем громадян, а також внаслідок спалювання сухої рослинності, сміття або пожнивних залишків. Слід пам’ятати, що такі пожежі можуть спричинити поширенню вогню на будівлі житлового сектору, лісові масиви та на торфовища, що може викликати значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.

       Саме тому Чернігівський райвідділ вкотре закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки.

 Слід знати, що випалювання сухої рослинності без відповідного на те дозволу або з порушенням вимог безпеки карається накладенням адміністративного стягнення у розмірі від 170-ти до 340-ка гривень. Також знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом -  караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.  Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -  караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. {Стаття 245 Кримінального кодексу України.}

                  Враховуючи вище викладене, беручи до уваги пожежонебезпечний період та з метою підвищення рівня профілактичних заходів щодо попередження виникнення пожеж та загибелі людей на них Чернігівський районний відділ  просить Вас виконати наступні протипожежні заходи:

-  розглянути на виконкомі за участю відповідальних посадових осіб за забезпечення пожежної безпеки на підвідомчих об’єктах сільських та селищних рад питання щодо забезпечення пожежної безпеки, а також щодо навчання працівників та населення правилам безпеки життєдіяльності в побуті та на робочих місцях, особливо звернути увагу на обережність з вогнем під час спалювання сміття та сухої рослинності території сільських та селищних рад;

- провести ретельні позапланові інструктажі з працівниками щодо пожеж внаслідок необережності з вогнем під підпис;

-  посилити контроль за протипожежним режимом на робочих місцях.

Аби уникнути пожеж в природних екосистемах району, прошу організувати та провести інформаційно - роз’яснювальну роботу з населенням та нагадати про протипожежні заходи, а саме:

 - не розводьте багаття у лісі;

 - намагайтесь не палити в лісі, не кидайте не загашені недопалки на землю, особливо там, де наявна суха рослинність, лісова підстилка;

 - не викидайте просякнуті бензином та іншими горючими речовинами ганчірки в лісі та лісосмугах;

- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх;

- не спалюйте сміття на відстані ближче 30-40 метрів від будівель та те залишайте багаття без нагляду.

 

 

 Начальник

 Чернігівського РВ УДСНС в області                                             В.І. Гребельний

 

Щодо виявлення та поводження з ВНП

 

Чернігівський районний відділ Управління ДСНС України у Чернігівській області інформує, що станом на 17 лмпня 2018 року в Чернігівському районі зафіксовано 26 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів (в 2017 році 16). Досі земля зберігає в собі страшні залишки воєнної пори – бомби, снаряди, міни, гранати, патрони. Все це носить назву вибухонебезпечні предмети (ВНП). За окремими розрахунками, ще сьогодні на території України знаходиться кілька мільйонів одиниць смертоносного вантажу, в тому числі близько 50 тисяч авіабомб.

Знаходять ВНП у ході будівельних робіт, при проведенні сільськогосподарських польових робіт (особливо часто навесні та восени), під час весняного паводку, збору металобрухту, екскурсій, туристичних походів, відпочинку дітей в оздоровчих таборах, а останнім часом боєприпаси часів Великої Вітчизняної Війни стають здобиччю так званих «чорних археологів», які намагаються зробити бізнес на страшних знахідках минулої війни.

 

  Дії при виявленні ВНП (або предметів, схожих на них)

 

          Загальні дії:

 - при виявленні вибухонебезпечного (потенційно вибухонебезпечного) предмету,

в жодному разі не чіпати його і тим більше не намагатися розібрати;

 - негайно повідомити в найближчий відділок поліції, органи місцевої виконавчої

влади, райвідділ ДСНС або за телефонами «101», «102»;

 - побачивши спалах або почувши звук вибуху, негайно сховатися чи лягти на

землю, навіть знаходячись на значній відстані від місця вибуху, тому що можливе

поранення камінням, уламками та ін.

 

 

 

          Дії дорослих:

 - помітити місце знахідки небезпечних предметів;

 - довести до присутніх, що торкатися до небезпечних предметів не можна, так як

це загрожує життю;

 - негайно сповістити в місцеві органи влади, поліції, ДСНС про знахідку;

 - до прибуття працівників поліції взяти місце і предмет під нагляд;

 - не допускати до місця знахідки інших людей, особливо дітей;

           Дії дітей:

 - не торкатися знахідок самому і не дозволяти це робити нікому іншому;

 - про знайдені підозрілі предмети негайно сповістити дорослих (в школу,поліцію,

найближчу установу);

 - не розводити багаття поблизу знахідки;

 - запам’ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка і поставити

пам’ятну віху.

                    Враховуючи вище викладене та з метою підвищення рівня профілактичних заходів щодо попередження травмування та загибелі людей внаслідок необережного поводження з ВНП Чернігівський районний відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області пропонує провести наступні заходи:

 

  1. Посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, щодо поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
  2. Провести наради з депутатами місцевих рад щодо необхідності інформування населення по дотриманню правил безпеки поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
  3. Ні в якому разі не приймати від знайомих і незнайомих осіб дарунки у вигляді сучасної чи часів Великої Вітчизняної Війни зброї, боєприпасів і стрілецьких набоїв. Не торкатися їх, не намагатися підняти, перенести, оглянути. Про осіб, які пропонують такі небезпечні дарунки, негайно повідомляти правоохоронні органи.
  4. Обладнати ( поновити ) в будівлях  сільських (селищних) рад стенди (куточки) з наочними матеріалами з правил пожежної безпеки щодо поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
  5. Провести ретельні позапланові інструктажі з  працівниками на робочих місцях під підпис з приводу поводження з вибухонебезпечними предметами у разі їх виявлення.
  6. Для використання у роз’яснювальній роботі серед персоналу та  населення надсилаємо приклади наочної інформації (1вид листівок).

 

 

Начальник Чернігівського РВ

УДСНС України у Чернігівській області                                         В.І. Гребельний

Про програму «Власний дім»

 

У зв'язку із запланованим поновленням фінансування заходів обласної  Програми «Власний дім» із загального фонду Державного бюджету інформуємо  сільське населення  про  можливість отримання довгострокових пільгових кредитів під 3% річних для будівництва, добудови, реконструкції, придбання житла або будівництва інженерних мереж у сільській місцевості.

В разі наявності будь-яких питань щодо впровадження в області регіональної програми «Власний дім» просимо звертатись за контактними телефонами: 69-36-26, 69-37-95.

3 питань отримання консультацій щодо пільгового кредитування кандидатам у Позичальники необхідно звертатись до кредитного відділу Фонду за адресами представництв:

- м. Чернігів, вул. Малиновського, 32-6,

тел. 69-37-97, 69-37-85 або (067) 460-79-75;

Більш детальна інформація розміщена на офіційному сайті Фонду:  chfond@ukr.net

 

 

Реєстрація шлюбів іноземних громадян та осіб без громадянства з  громадянамиУкраїни

 

   Створення сім’ї – серйозний крок у житті кожної людини. І, звичайно, вступаючи в шлюб кожен впевнений, що це буде раз і на все життя. У добре влаштованій державі першими законами повинні бути ті, які регулюють шлюб. І це цілком закономірно, адже ні людина, ні сім’я не можуть існувати в суспільстві самі по собі. А найважливішою передумовою виникнення сім’ї, її основою є шлюб.

      Звертаємо увагу громадян на особливості реєстрації шлюбу з іноземцями та особами без громадянства. Сімейні відносини за участю іноземців регулюються Конституцією України, Сімейним кодексом України, законами України «Про міжнародне приватне право», «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», «Про біженців», «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання», міжнародними договорами України, Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні та іншими законодавчими актами.

       Згідно Сімейного кодексу шлюбом є сімейний союз чоловіка і жінки, які досягли шлюбного віку і зареєстрований в установленому законом порядку з добровільної згоди нареченого і нареченої. В Україні примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

       Статтею 26 Конституції України визначено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами та несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

         Реєстрація шлюбу з іноземними громадянами має особливості правового регулювання у зв’язку з необхідністю перевірки законності перебування цих осіб на території України та врахування умов дійсності поданих ними документів.

        Прийом заяви на державну реєстрацію шлюбу з іноземними громадянами починається з перевірки законності підстав їх перебування на території України. Законні підстави перебування на території України іноземців та осіб без громадянства визначені в статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

        Орган державної реєстрації актів цивільного стану здійснює перевірку законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України шляхом направлення в день подання заяви про державну реєстрацію шлюбу запиту до територіального органу Державної міграційної служби України.

         Відповідно до статті 25 Сімейного кодексу України, жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі та мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу. Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред’явленні документів, котрі підтверджують припинення попереднього шлюбу.

         Документи про підтвердження припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави та видані компетентним органом, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

         Якщо документи іноземців, осіб без громадянства, які є підставою для реєстрації шлюбу, складені іноземною мовою, до них обов’язково додається переклад тексту на українську мову, достовірність якого засвідчено згідно із законодавством іноземної країни, у якій їх видано, то він також повинен бути легалізований у встановленому порядку.

         Переклади документів залишаються у справах відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву про державну реєстрацію актів цивільного стану та зареєстрував шлюб.

        Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про державну реєстрацію актів цивільного стану, зобов’язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов’язками як майбутніх подружжя і батьків, обов’язком повідомити один одному про стан свого здоров’я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.

       Наказом Міністерства юстиції України від 24.02.2015 № 247/5 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.02.2015 за                   № 218/26663, змінено порядок реєстрації шлюбу з іноземними громадянами. При пред’явленні для державної реєстрації шлюбу паспорта громадянина України для виїзду за кордон, паспортного документа іноземця, особи без громадянства в заяві про державну реєстрацію шлюбу та графі «Для відміток» актового запису про шлюб зазначається: «Особа попереджена про правові наслідки недійсності шлюбу у разі повідомлення завідомо неправдивих даних щодо свого сімейного стану». Такий запис засвідчується підписом особи, яка пред’явила один з вказаних документів.

       За погодженням із нареченими відділ державної реєстрації актів цивільного стану призначає день і час реєстрації актів цивільного стану з додержанням вимог, передбачених статтею 32 Сімейного кодексу України.

       В паспорт громадянина України не ставиться штампи про укладення шлюбу, документальним підтвердженням шлюбу є свідоцтва про його укладення, які видаються кожному з подружжя.

     Якщо особа під час державної реєстрації шлюбу змінила прізвище, то на першій сторінці паспорта громадянина України у формі книжечки робіться відмітка про те, що зазначений документ підлягає обміну в місячний строк у зв’язку зі зміною прізвища при державній реєстрації шлюбу.

 

 

Начальник Чернігівського районного

відділу державної реєстрації актів

цивільного стану Головного територіального

управління юстиції у Чернігівській області

Ірина Москальчук

 

 

 

 

Історія святкування

Дня Європи

          9 травня 1950 р. міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив план виходу Європи з післявоєнної кризи (Декларація Шумана). Першим кроком на шляху до практичної реалізації ідеї створення єдиної Європи він запропонував об’єднання вугільної та сталеливарної промисловості, що привело до появи 16 липня 1952 року першої з трьох європейських інституцій, на основі яких створено Європейський Союз - Європейського Співтовариства вугілля та сталі.

Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на самміті ЄС у Мілані.

На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. Відповідно до статті 61 Регламенту ЄК 9 травня є одним із 17 святкових днів в ЄС і вихідним для співробітників європейських інституцій.

Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.

З 1997 року до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейського Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці (площі) столиці. Участь у концертних заходах беруть як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів ЄС. Згідно з Указом Президента України від 19.04.03 р. № 339/2003 в Україні відзначається День Європи - щорічно у третю суботу травня.

Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

У 2018 році День Європи на загальнодержавному рівні відзначається 19 травня. День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Ми воліли б мати не гірший, ніж у ЄС рівень соціального захисту і охорони здоров’я; хотіли б, аби наша молодь могла вдосконалювати свою освіту в Європі, а громадяни України вирушали на відпочинок за кордон без принизливих черг за візами.

З економічної точки зору європейський вибір підтверджує те, що ми прагнемо вільної торгівлі та ринкового розвитку народного господарства, з погляду науки – бажання інтегруватися в загальноєвропейську і світову науково-дослідницьку мережу, де ми, без сумніву, зможемо співробітничати на рівних.

Нарешті, так само, як і Європа, ми хочемо жити в мирі і добросусідстві, віримо, що економічна інтеграція – найдієвіший засіб стримування війни.

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.

Наразі ми лише святкуємо День Європи. І в цьому теж є щось євроінтеграційне. Гасло “Ми йдемо в європейський дім” для нас означає будівництво Української держави на принципах європейської демократії та політичної культури на засадах української духовності і моралі. Лише проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі та  стати європейською країною.

 

Чернігівський районний відділ державної

реєстрації актів цивільного стану Головного

територіального управління юстиції

у Чернігівській області

Лазар Анна Миколаївна